Printer Friendly Version STJEPANOVIĆ OSVOJIO SVETSKO SREBRO U DUBAIJU @ 1 September 2014 10:50 AM

01.09.2014.

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović je na Drugom Svetskom kupu u Dubaiju osvojio srebro i za skoro dve sekunde popravio državni rekord, koji je postavio pre nekoliko dana u Dohi u Kataru. U disciplini 400 metara slobodnim stilom Stjepanović je preplivao za 3:38,32.

Kao i u Kataru, za nijansu bolji, tačnije samo 10 stotinki bio je Australijanac Tomas Frejžer Holms, aktuelni šampion Komonvelta i Pan Pacifika. Stefan Šorak završio je trku šesti za 3:43,27.

Naše takmičare danas očekuju novi izazovi, a Stjepanović je u pohodu na zlato u još jednoj disciplini - 200 metara slobodnim stilom, gde će mu Australijanac ponovo biti glavni rival.